Marek Pindeš Basketbal

Basketbal extraliga žien: Basketbalistky UKF prehrali aj tretí zápas

MBK Ružomberok - Inpek UKF Nitra 77:68 (15:19, 22:19, 22:21, 18:9) -konečný stav série 3:0

Najviac bodov: Chapdelaineová 16, Lukačovičová 15, Podešvová 14 – Kubátová 18, Oravcová 17, T. Williamsová a Sujanová po 13 TH: 27/15 – 27/17, fauly: 25 – 24, trojky: 4 – 5, rozhodovali: Janáč, Kuzmiak, Pipíška, 400 divákov

Do zápasu lepšie vstúpili Nitrianky, ktoré v 6. minúte vyhrávali 9:14. Domáce hráčky nepremieňali trestné hody, napriek tomu sa im po úspešnej trojke Kaeli Chapdelaine podarilo na začiatku deviatej minúty vyrovnať na 14:14. Súper ale odpovedal trojkou Kubátovej a prvú štvrtinu vyhrala Nitra pomere 15:19. Ruža doťahovala mierny náskok Nitry, zakaždým však keď už boli v bodovom kontakte zaúradovala výborne hrajúca dvojica Kubátová – Oravcová. Hosťujúci tím vyhral dramatický prvý polčas 37:38. Opäť rozhodla tretia štvrtina, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch. V 25. minúte trafila svoju druhú trojku v zápase Chapdelaine a domáce hráčky prvýkrát viedli 50:49.Ďalšiu trojku sa prezentovala Šimkuľáková a domáci tím išiel do mierneho trháku – 57:53. Basketbalistky Nitry ale bojovali a v závere štvrtiny sa jej podarilo vyrovnať skóre na 59:59. Do poslednej desaťminútovky domáci tím však nasadil na famózny finiš. Ružomberok viedol v 34. minúte 67:59 a hoci Nitra v 37. minúte ešte raz priblížila na rozdiel štyroch bodov Ružomberčanky záverečnú drámu nepripustili a po vynikajúcom výkone dokázali poraziť Nitru aj v treťom zápase.