Rastislav Búgel Správy

Až 35 ľudí cez leto absolvuje XXL Akadémiu: Aktivity budú účastníkov viesť k samostatnosti

Takmer 35 osôb so špeciálnymi potrebami absolvuje počas letných prázdnin vzdelávací projekt „XXL Akadémia 2015“. Pripravila ho Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci so Zariadením sociálnych služieb Kreatív Klasov.

Ilustračný obrázok k článku Až 35 ľudí cez leto absolvuje XXL Akadémiu: Aktivity budú účastníkov viesť k samostatnosti
Zdroj: Dnes24.sk

Prázdninové vzdelávanie absolvujú chlapci a dievčatá so špeciálnymi potrebami z viacerých zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja. „Akadémia sa začne 13. júla o 9,00 hod. slávnostnou imatrikuláciou študentov v Komunitnom centre v Klasove, ukončená bude 17. júla o 11,30 hod. slávnostnou promóciou absolventov v Pastoračnom centre Pavla Straussa na akademickej pôde UKF v Nitre,“ informuje Ľuboslava Pavelová z UKF v Nitre.

Cieľom projektu je prostredníctvom výučby, práce, interakcie s ľuďmi a aktívnej umeleckej, spoločenskej činnosti v akademickom prostredí naučiť študentov akadémie zvládať činnosti každodenného života. „Aktivity vzdelávacieho projektu by mali viesť zúčastnené osoby k väčšej samostatnosti, lepšie ich pripraviť na praktický život v sociálnom zariadení, ale zároveň i pomôcť im úspešne sa integrovať do spoločnosti," informuje Ľuboslava Pavelová. Predmety programu sú rozdelené do rôznych tematických celkov – Poznaj svoje telo, Prvá pomoc pre všetkých, Energia – súčasť nášho života, Cvičíme pre zdravie, Čaro našej knižnice.

„Univerzita chce projektom poukázať na to, že aj akademická pôda môže byť miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom postihnutia a odborníci z praxe sú profesionálmi, ktorí prekonajú hranice ich odborného pôsobenia a akceptujú „inakosť“ každého študenta," informuje Ľuboslava Pavelová z Katedry ošetrovateľstva FSVaZ UKF v Nitre.

Až 35 ľudí cez leto absolvuje XXL Akadémiu: Aktivity budú účastníkov viesť k sam
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM