Správy

Areál Zoborského kláštora chcú zrevitalizovať: Vyhlásili súťaž o najlepší návrh

Vyhlasovateľ súťaže očakáva od návrhu doriešenie bezpečnosti i dostupnosti či lepšie rekreačné využitie historického areálu.

Ilustračný obrázok k článku Areál Zoborského kláštora chcú zrevitalizovať: Vyhlásili súťaž o najlepší návrh
14
Galéria
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Nitrianska organizácia cestovného ruchu vyhlásila architektonicko-krajinársku súťaž návrhov na revitalizáciu vnútrobloku Zoborského kláštora. Zámerom verejnej anonymnej jednoetapovej projektovej súťaže je získať najvhodnejší návrh revitalizácie historického areálu bývalého Kalvínskeho kláštora, informovala radnica. Lehota na predkladanie návrhov je stanovená do 8. decembra.

Návrh musí zohľadňovať mieru dostavby areálu, ako aj nevyhnutné dotvorenie areálu s náučnými chodníkmi tak, aby areál spĺňal svoju historicko-náučnú funkciu. Cieľom návrhu by malo byť také riešenie, ktoré zohľadní špecifické územie, napojenie na existujúcu štruktúru areálu a prepojenie s plánovanou výstavbou infocentra.

Prečítajte si tiež

Podľa radnice v neposlednom rade je potreba doriešenia statickej dopravy, pohybu peších tak, aby sa bral do úvahy význam lokality z hľadiska ochrany pamiatok a ochrany životného prostredia.

Od návrhov sa zároveň očakáva riešenie debarierizácie a zveľadenie verejných priestranstiev, ktoré budú poskytovať atraktívne, užívateľsky príjemné a prevádzkovo bezpečné prostredie s primeranou funkčnou náplňou, v ktorom bude možné vykonávať voľnočasové a rekreačné aktivity pre rozličné vekové skupiny.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk

🏛 Vyhlásená je architektonicko-krajinárska súťaž návrhov na Revitalizáciu vnútrobloku Zoborského kláštora. ℹ️ Cieľom...

Posted by Mesto Nitra on Friday, November 10, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM