Rastislav Búgel Iné športy

Slováci začali s jednou zmenou v základnej zostave oproti zápasu s Bulharskom, keď namiesto Firkaľa nastúpil Mečiar. Úvod bol v réžii Talianov, ktorí sa hneď ujali vedenia 7:0.

Ilustračný obrázok k článku Ani druhý zápas na Klokočine reprezentácii nevyšiel: Slovenskí volejbalisti podľahli Taliansku

Prieniesli sme Vam aj FOTO a výsledok z prvého zápasu

Slováci znížili na 7:10, neskôr na 11:13, no koncovka bola jasne v réžii Talianov, ktorí vyhrali prvý set 25:15. V druhom sa Slováci ujali vedenia 2:0, no Taliani sa tlačili podaním a na druhom technickom timeoute viedli už 16:11. S veľkým náskom súpera už Slováci nedokázali nič spraviť a prehrali druhý set 16:25. Taliani mali dobrý nástup aj do tretieho setu a viedli 10:5, domáci znížili na 15:19, no favorit si set postrážil a na turnaji zaznamenal druhú výhru v troch setoch.

Miroslav Palgut, tréner SR (zdroj: svf.sk): „Útočný potenciál Talianov bol podstatne lepší. My sme útočili veľmi slabo, mali sme úspešnosť len 33 percent a robili sme veľa chýb na útoku a boli sme veľakrát zablokovaní. Skúšal som zmeniť oboch nahrávačov, ale ani jeden nedodržal to, čo sme si povedali a hlavne nám chýbala presnosť na nahrávke. Prehrali sme jednoznačne a zaslúžene.“

Slovensko – Taliansko 0:3 (-15, –16, –16)

ME hráčov do 20 rokov: Slovensko - Taliansko