Rastislav Búgel Rôzne

Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!

Najlepšou pôrodnicou nitrianskeho regiónu bola v poslednom hodnotení nemocnica v Komárne. Obstojí i tento rok? Ak ste rodili vlani, zapojte sa do hodnotenia pôrodníc. Svojim hlasom môžete vyjadriť, čo sa vám páčilo aj čo vás nahnevalo.

Ilustračný obrázok k článku Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!
Zdroj: TASR

Zoznam najlepších pôrodníc na Slovensku zostavujú mamičky – rodičky už od roku 2011. Za ten čas sa do hodnotenia pôrodov v zdravotníckych zariadeniach zapojilo bezmála 15-tisíc žien. Ich skúsenosti v podobe výsledných rebríčkov pomohli ďalším stovkám žien pri výbere konkrétnej nemocnice.

Rozhodnúť o kvalite pôrodníc možno i tento rok. Ak ste rodili vlani, oznámkujte danú nemocnicu a poraďte budúcim mamičkám, ako sa zorientovať v slovenských pôrodniciach. Cieľom hodnotenia je tiež pozitívne motivovať pôrodnice, oceniť tých, ktorí sa snažia zlepšovať služby a prispôsobovať potrebám žien a ich novorodencov.

Top 3 v Nitrianskom kraji

Aká bola spokojnosť mamičiek, ktoré porodili dieťatko v Nitrianskom kraji? Z posledného hodnotenia slovenských pôrodníc za rok 2014, ktorý vznikol na základe spolupráce Inštitútu zdravotnej politiky HealthPolicyIn­stitute a portálu rodinka.sk, vyplynulo, že najlepšie sa rodilo vo Všeobecnej nemocnici v Komárne. Nasledovali Nemocnica s poliklinikou Levice a Nemocnica s poliklinikou Topoľčany.

Aká bola spokojnosť mamičiek, ktoré porodili dieťatko v Nitrianskom kra­ji?

Poradie Pôrodnica Percentá Počet hlasov
1. VN Komárno 85,78% 101
2. NsP Levice 78,81% 48
3. NsP Topoľčany 69,48% 33
4. FN Nitra 68,77% 86
5. FNsP Nové Zámky 65,59% 67

Mamičky, máte skúsenosť s konkrétnou pôrodnicou? Zapojte sa do hlasovania za rok 2015.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM