Správy

Akčný zásah v zariadení pre duševne chorých: Kukláčov preverilo cvičenie

V Nitrianskom kraji vzniklo nové zariadenie pre duševne chorých páchateľov. Policajti si v ňom precvičili akčný zásah.

Ilustračný obrázok k článku Akčný zásah v zariadení pre duševne chorých: Kukláčov preverilo cvičenie
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

V priestoroch novopostaveného detenčného ústavu v Hronovciach v okrese Levice sa uskutočnilo prvé cvičenie policajných zložiek.

Náročná simulácia

Policajti nitrianskeho Policajného pohotovostného útvaru sa spolu s príslušníkmi ústavov na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody a hasičmi zasahovali pri hromadnom násilnom konaní skupiny osôb, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Účastníci cvičenia mali prvýkrát možnosť zoznámiť sa s priestormi novopostaveného detenčného ústavu a vyskúšať si simulovaný zákrok pri násilnostiach páchaných skupinkou chovancov.

Prečítajte si tiež

Ako z akčného filmu

Tí dokonca mali podpáliť ubytovacie zariadenie a zajať rukojemníka. Cvičenie pokračovalo evakuáciou osôb zo zariadenia, krízovým vyjednávaním a napokon samotným zákrokom kukláčov.

Prvé zariadenie pre duševne chorých páchateľov trestných činov na Slovensku by malo byť uvedené do prevádzky v decembri tohto roka.

Nástup prvých klientov sa očakáva v závislosti od rozhodnutí súdov začiatkom budúceho roka. Výstavba zariadenia sa začala v roku 2020, jeho kapacita je 75 lôžok v samostatných celách.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM