A je dobojované: Nitrianski hokejbalisti získali štvrtý titul v rade!

O kvalite nitrianskeho hokejbalu sa opäť presvedčilo celé Slovensko. Nitra získala štvrtý titul v rade.

Ilustračný obrázok k článku A je dobojované: Nitrianski hokejbalisti získali štvrtý titul v rade!

Nitrianski hokejbalisti opäť zvládli cestu za titulom. V treťom zápase si poradili s domácou Skalicou a tešili sa tak zo štvrtého titulu majstra Slovenska.

Od úvodu sa nieslo tretie finálové zápolenie medzi Skalicou a Nitrou vo vyrovnanom duchu. V prvej tretine videli diváci jediný gól. Do skalickej brány dorážal loptičku Kučerka.

Nitru dostal do tempa dobre hrajúci Kašša, ktorý zvyšoval už na dvojgólové vedenie Nitrianskych Rytierov. Do konca druhého dejstva už gól nepadol a o všetkom sa tak malo rozhodnúť v poslednej tretine.

Nitra v poslednej časti zápasu pykala za časté vylúčenia. Na rozdiel jediného gólu znižoval domáci Martinusík. O necelú pol minútu však Skalica rezignovala, keď sa do prieniku dostal Ladiver, ktorý dobrou prihrávkou našiel Hrivnáka (1:3). Nitra tak zvládla aj tretie finálové stretnutie a tešila sa zo zisku štvrtého slovenského titulu v rade.

Hokejmarket Skalica – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)