Zvolen vyhral pod Zoborom: Nitre nestačili ani dva góly Lelkeša

V zápase sa ujali vedenia domáci hráči v presilovej hre, v 7. minúte vystrelil Štefanka od modrej a Richard Lelkeš puk tečoval pred brankárom hostí do siete - 1:0. Hostia mali blízko ku gólu v 22. minúte, no Chovan trafil iba tyč Lakosilovej brány.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen vyhral pod Zoborom: Nitre nestačili ani dva góly Lelkeša

V 24. minúte prišiel druhý nitriansky gól a rovnako v presilovej hre, Lelkeš sa dostal k puku za bránkou Zvolena, nakorčuľoval si s ním pred Šimka a strelou švihom ho prekonal. V 31. minúte hostia znížili, Juraško vystrelil zo stredu ľadovej plochy a po teči Brabenca skončil v sieti. O päť minút sa hosťom podarilo vyrovnať, v presilovej hre 5:3 sa puk po strele odrazil od zadného mantinelu a Kamil Brabenec ho poslal do odkrytej nitrianskej brány – 2:2.

Dokonalý obrat zaznamenali hostia v 47. minúte, Puliš po prihrávke Brabenca strelou pod brvno prvýkrát v zápase dostal Zvolen do vedenia. Napokon dal bodku za stretnutím 34 sekúnd pred treťou sirénou zavŕšením hetriku Kamil Brabenec – 2:4.

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, potom sme od toho upustili. Do tretej tretiny sme šli za stavu 2:2, Zvolen dal tretí gól, ktorým rozhodol o výsledku.“

Josef Turek, tréner Zvolena: „Odohrali sme vynikajúci zápas, musím pochváliť všetkých hráčov za výborný výkon podporený Marekom Šimkom v bránke.“

HK Nitra – HKM Zvolen 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 7. Lelkeš, 24. Lelkeš – 31. Brabenec, 36. Brabenec, 47. Puliš, 60. Brabenec