Lucia Lauková Šport Iné športy

Vydarený štart volejbalistiek Nitry: Vybojovali si výhru nad Pezinkom

Volejbalistky Nitry začali nový rok s pekný víťazstvom. Na domácej palubovke si poradili so súperkami z Pezinka.

Ilustračný obrázok k článku Vydarený štart volejbalistiek Nitry: Vybojovali si výhru nad Pezinkom

Volejbalistky Volley project UKF Nitra mali, vo štvrtok 19. januára, na programe zápas so súperkami z VTC Pezinok. V poradí 17. kolo extraligy odštartovali na domácej polubovke úspešne hráčky spod Zobora. Sľubne začali už v úvodnom sete, keď si vypracovali náskok 7:1.

Oba tímy sa v ďalšom priebehu na seba doťahovali až do stavu 23:23. Postupne však, Nitra preberala iniciatívu, až si vypracovali slušný náskok, ktorý udržali až do konca zápasu. Zápas, trvajúci 68 minút, skončil pre Nitru víťazstvom 3:0.

Volley project UKF Nitra – VTC Pezinok 3:0 (23, 18, 12)

rozhodovali: Pivarček, Kováč