Marek Pindeš Iné športy

Volejbalistky UKF i COP v úvodnom kole na výbornú

Prvým kolom odštartovala počas víkendu volejbalová extraliga žien.

UKF Nitra – Senica 3:0 (15, 22, 20).**** UKF Nitra: D. Hradecká, L. Hradecká, Frindtová, ,V. Stankovianska, M. Stankovianska, Rosenbergerová (lib. Mézesová, Sabová, Ružbaská). Volejbalistky UKF Nitra privítali v športovej hale Olympia súperky zo Senice. Domáce vysokoškoláčky od úvodu stretnutia diktovali tempo hry a prvý set vyhrali jednoznačne 25:15. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Seničanky zaostávali za domácimi hráčkami v každej hernej činnosti, z čoho pramenil zisk setu pre Nitru v pomere 25:22 a vedenie 2:0. V tretej sade sa hostkám síce podarilo vypracovať niekoľkobodové vedenie, no zverenkyne trénera Henčeka dokázali nepriaznivý vývoj zvrátiť. Triumfom v sete 25:20 sa tak Nitrianky tešili z jednoznačného víťazstva 3:0.

Žiar nad Hronom – COP Nitra 0:3 (-16, –11, –18).**** COP Nitra: Salanciová, Drobňáková Lukáčová, Hudecová, R. Kubaliaková, Stümpelová (libero Nikmonová).

Mladé gymnazistky zvládli úvodné stretnutie novej extraligovej sezóny na výbornú, keď v troch setoch jednoznačne triumfovali na pôde Žiaru nad Hronom. Prvé dejstvo vyhrali mladé nitrianske volejbalistky 25:16. Druhé dejstvo zvládli zverenkyne trénera Lukáča pomerom 25:11. Žiarčanky nenašli na výborne hrajúcu Nitru recept ani v treťom dejstve. Volejbalistky COP Nitra si tak odniesli zo žiaru nad Hronom za víťazstvo 3:0 do tabuľky dva body.
Stretnutie sa od úvodných minút nieslo v réžii mladých nitrianskych volejbalistiek. Ani v jednom z troch setov nedokázali domáce hráčky nájsť účinnú taktiku na kvalitnú hru gymnazistiek, ktorým vychádzal taktický servis podporovaný kvalitnou obrannou hrou na sieti. ** Ostatné výsledky:** Žilina – Spiš. N. Ves 2:3,Pezinok – Spoje 3:2.