Marek Pindeš Iné športy

Volejbalistky COP i UKF Nitra v super forme

Volejbalová extraliga žien pokračovala počas víkendu 3. kolom.

COP Nitra – Spoje Bratislava 3:1 (23, 27, –9, 20).**** COP Nitra:Salanciová, Stümpelová, Začková, Lukáčová, J. Kubaliaková, Drobňáková, R. Kubaliaková, Začková, Hudecová, Vernerová, libero Nikmonová.

Mladé gymnazistky nastupovali do stretnutia s odhodlaním nadviazať na výkon z predchádzajúcich dvoch stretnutí, čo sa im aj podarilo. Zverenkyne trénera Lukáča udávali tempo hry od úvodu stretnutia. Prvý set vyhrali pomerom 25:23 a druhé dejstvo zvládli mladé Nitrianky 29:27. V tretej sade sa však na domácej strane dostavila nekoncentrovanosť, čoho výsledkom bola strata setu ( 9:25) a zníženie stavu na 2:1. V štvrtom dejstve však Nitrianky opäť zabojovali a podarilo sa im vyhrať niekoľko náročných a dôležitých výmen. Triumfom v sete 25:20 a víťazstvom v pomere 3:1 si tak volejbalistky COP Nitra pripísali tretiu výhru v rade.

Pezinok – UKF Nitra 1:3 (-23, –21, 21, –16). ** **UKF: L. Hradecká, D. Hradecká, V. Stankovianska, M. Stankovianska, Rosenbergerová, Frindtová (libero Mézesová, Sabová, Ružbaská, Petranová).

Rovnako ako hráčkam COP sa darilo aj ich starším kolegyniam z UKF, ktoré si taktiež pripísali tretie víťazstvo v rade a spoločne s mladými gymnazistkami vedú extraligovú tabuľku.

**Ostatné výsledky: **Žilina – Senica 3:1, Žiar nad Hronom – Spiš. N. Ves 2:3,

1. UKF Nitra 3 3 0 9:2 6 COP Nitra 3 3 0 9:2 6 3. Spišská N. Ves 3 3 0 9:4 6 4. Žilina 3 1 2 6:7 4 5. Žiar n/Hr. 3 1 2 5:6 4 6. Pezinok 3 1 2 4:8 4 7. Spoje 3 0 3 3:9 3 8. Senica 3 0 3 2:9 3