Lucia Lauková Šport Iné športy

Volejbalistkám UKF Nitra domáci zápas nevyšiel: Hráčky COP s výhrou

Oba ženské nitrianske volejbalové celky majú za sebou víkendové zápasy. Z výhry sa však tešili len hráčky COP Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalistkám UKF Nitra domáci zápas nevyšiel: Hráčky COP s výhrou

V sobotu 28. januára pokračovala volejbalová extraliga žien zápasom 1. kola nadstavbovej časti. V skupine o 1. – 4. miesto bojovali na domácej pôde aj naše volejbalistky z UKF Nitra. Súperkami im boli hráčky 1. Bratislavského volejbalového klubu. Po vyrovnanom úvode sa dostali do vedenie hostia z Bratislavy. Nitra prišla o prvé dva sety. V treťom sa snažili domáce hráčky zabojovať a dokonca si vypracovali náskok 21:16. Aj tento náskok však hráčky Bratislavy zmarili a dokázali vyhrať aj tretí set. Nitra prehrala s Bratislavou 0:3 Zápas trval 78 minút. Rozhodovali Královič a Vaško.

Volley project UKF Nitra – 1. Bratislavský volejbalový klub 0:3 (-20, –16, –27)

V extralige v skupine o 5. – 10. miesto bojuje náš druhý ženský volejbalovový klubu COP Nitra. V sobotu 28. januára čakali hráčky z Nitry súperky z TU Zvolen. Hosťujúca Nitra zvládla súboj lepšie a zo Zvolena si odniesla víťazstvo 3:2. Zápas trval 101 minút.

TJ Slávia TU Zvolen – COP Nitra 2:3 (-18, 19, –12, 22, –3)