Volejbalisti začali sezónu víťazstvom

Volejbalová extraliga mužov 1. kolo.

SPU NITRA – SLÁVIA SVIDNÍK 3:2(24,–20,25,–13,11).

Nitra: Šompľak 7b, Krajčík 24b, Hukel M. 11b, Mikušovič 8b, Száraz 8b, Hukel J. 10b (libero: Ligač) Czápa, Valent 2b, Gál 1b, Vavro,Ťapušík

Nitrianski volejbalisti nastúpili v úvodnom stretnutí sezóny v domácom prostredí proti súperovi zo Svidníka. Prvý set stretnutia bol z oboch strán vyrovnaný. Nitrania si síce vypracovali dvoj až troj-bodový náskok, no hostia vždy dokázali svoje manko stiahnuť. Koncovka však patrila domácim volejbalistom, ktorí úvodnú časť hry vyhrali 26:24. V druhej sade však prebrali aktivitu východniari, ktorí sa prezentovali kvalitným servisom i výbornou hrou v defenzíve. Výsledkom ich ťaženia bol zisk setu v pomere 25:20 a vyrovnanie na stavu 1:1. Tretie dejstvo bolo obrazom toho prvého. Zverenci trénera Jána Hukela napokon koncovku tejto časti hry zvládli a ujali sa vedenia 2:1. V štvrtom sete však Svidníčania opäť dominovali, zatlačili Nitranov do defenzívy, na čo domáci nedokázali nájsť recept. Svidník tak ziskom setu 25:13 vyrovnal stav stretnutia na 2:2. Začiatok rozhodujúceho piateho setu bol v nitrianskej réžii, keď si domáci hráči vytvorili náskok 6:3. Hostia síce dokázali vyrovnať na 9:9, no od tohto momentu Nitra zlepšila servis, donútila súpera k viacerým chybám a ziskom setu 25:11 dotiahla prvé stretnutie sezóny do víťazného konca.