Marek Pindeš Iné športy

Volejbal ženy: Na čele tabuľky stále tímy spod Zobora

Volejbalová extraliga žien mala cez víkend na programe zápasy 13. a 14. kola.

13. kolo: COP NITRA – ŽILINA 3:0 (13, 15, 14). Zápas trval 65 minút. Pred 120 divákmi rozhodovali Schimpl a Smolko. COP: Lukáčová, R. Kubaliaková, Drobňáková, Hudecová, Šipková, Vernerová (liberka Nikmonová, Salanciová). Tréner: K. Lukáč.

V 13. kole privítali volejbalistky COP Nitra na domácej palubovke súperky zo Žiliny. Nitrianky mali celý priebeh stretnutia jednoznačne vo svojej réžii. Zverenkyne trénera Karola Lukáča zvládli úvodné dejstvo na 13, v druhom sete zdolali hostky spod Dubňa na 15 a v tretom sete zvíťazili mladé gymnazistky na 14. Hráčky COP Nitra ťažili hlavne z dobrej defenzívnej činnosti na sieti a kvalitným servisom, vďaka čomu si pripísali jedenáste víťazstvo v sezóne.

SPOJE – UKF NITRA 2:3 (-21, 19, 22, –18, –11). UKF Nitra: V. Stankovianska, M. Stankovianska, D. Hradecká, Majchrovičová, Rosenbergerová, Frindtová (liberky Mézesová a Sabová, L. Hradecká, Ružbaská). Tréner: M. Henček.Zápas trval 135 minút. Pred 50 divákmi rozhodovali Viktoríni-Lisá a Sloboda. ** 14. kolo:** UKF NITRA – SPIŠSKÁ NOVÁ VES 3:2 (-21, 21, –22, 20, 7). Zápas trval 118 minút. Pred 150 divákmi rozhodovali M. Kováčik a Tomčáni. UKF: D. Hradecká, L. Hradecká, M. Stankovianska, Majchrovičová, Frindtová, Rosenbergerová (liberky Mézesová a Sabová, Petranová, Ružbaská, V. Stankovianska, Labaiová). Tréner: M. Henček. V 14. kole nastúpili hráčky UKF Nitra v športovej hale Olympia proti Spišskej Novej Vsi. Súboj tabuľkových susedov sa začal lepšie vyvíjať v prospech hráčok zo Spiša, ktoré zvládli prvé dejstvo v pomere 25:21 a ujali sa vedenia 1:0. Domáce hráčky následne dokázali uhrať druhý set v pomere 25:21 a vyrovnali tak stav stretnutia na 1:1. Tretia sada vyšla opäť lepšie hosťujúcim hráčkam, ktoré sa po výhre v sete na 22 ujali vedenia 2:1. Nitranky sa však nevzdávali a tretie dejstvo vyhrali v pomere 25:22. Rozhodnúť sa tak muselo až v tajbrejku v ktorom jasne dominovali zverenkyne domáceho trénera Marka Henčeka. Volejbalistky UKF Nitra sa tak po víťazstve 3:2 nad Spišskou Novou Vsou dostali opäť na čelo extraligovej tabuľky.

PEZINOK – COP NITRA 3:1 (13, –23, 17, 22). Zápas trval 96 minút. Pred 100 divákmi rozhodovali Viktoríni-Lisá a Schimpl. COP: Lukáčová, Drobňáková, Salanciová, Hudecová, R. Kubaliaková, Šipková (liberka Nikmonová, Vernerová, J. Kubaliaková). Tréner: K. Lukáč.

1. UKF Nitra 14 12 2 38:18 26
  2. COP Nitra 14 11 3 37:18 25
  3. Pezinok 14 9 5 34:27 23
  4. Sp. N. Ves 14 8 6 32:26 22
  5. Senica 14 6 8 27:29 20
  6. Žiar n/Hr. 14 5 9 22:31 19
  7. Spoje Ba 14 3 11 21:38 17
  8. Žilina 14 2 12 15:39 16