Monika Földešiová Iné športy

Volejbal: Ťažký extraligový víkend za nami

Počas víkendu odohorali mužské i obe ženské extraligové družstvá ďalšie kolá extraligy, ktoré priniesli zaujímavé, pre Nitru však nepriaznivé posuny v tabuľkách.

Extraliga ženy 22. kolo: VK GAT Solutions Senica – UKF Nitra 3:1 (-22, 21, 20, 21) 109 minút, rozhodovali: Sloboda, Smolko, 100 divákov

COP Nitra – MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (-20, 24, 25, 10) 102 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá, Patúc, 100 divákov

Extraliga ženy 23. kolo: AC Uniza Žilina – UKF Nitra 3:0 (19, 21, 16) 70 minút, rozhodovali: Andrejčák, Vaško, 200 divákov

COP Nitra – VK GAT Solutions Senica 2:3 (-22, 23, –23, 14, –12) 127 minút, rozhodovali: Patúc, Bajči, 100 divákov

Extraliga muži 6. kolo v skupine o 5.-10. miesto: Slávia VK PU Prešov – SPU Nitra 2:3 (15, –22, –18, 20, –14) 116 minút, rozhodovali: Tiňo, Höger, 75 divákov (volejbalnitra.sk) – Veľmi nesmelý a bojazlivý výkon sme predviedli v prvom sete, keď súper mal jednoznačne navrch a zaslúžene vyhral. V druhom a treťom sete sme už aj my ulepšili podanie a hlavne obranu na sieti čo nám hneď prinieslo bodový odstup, ktorý sme si dokázali udržať. V o štvrtom dejstve sme už takmer mali súpera na „lopate“, ale niekoľkými nevynútenými chybami sme ho zbytočne vrátili do hry a ten sa ponúknutej šance chytil a set vyhral. V piatom lepšie začali domáci keď viedli 6:2 resp. 11:6, ale nestačilo im to na to aby pohodlne vyhrali koncovku 5 setu. Napokon nevyužili ani 2 mečbali za stavu 14:12, a tak sme zaslúžene po výborne takticky zvládnutom závere dominovali a zviťazili v sete aj zápase.