Marek Pindeš Iné športy

Volejbal muži: VK Ekonóm SPU Nitra odštartoval sezónu víťazstvom

Volejbalisti VK Ekonóm SPU Nitra cestovali na zápas prvého kola pod Pustý hrad do Zvolena.

Lok. Zvolen – VK Ekonóm SPU Nitra 0:3 (-19,–18,–20) NR: Ťapušík, Mikušovič 10b, Hukel M. 4b, Kostoláni 6b, Vavro 10b, Száraz 9b (libero: Hruboška, Krajčík, Hukel J.)

V úvode stretnutia pôsobili Nitrania nekoncentrovaným dojmom, čoho výsledkom boli dva priame body z podania súpera. Zverenci trénera Kalného sa však otriasli a už v prvom technickom time – out viedli 8:6. Hráči Ekonómu dodržiavali taktiku na podaní a kvalitne bránili na sieti. V prvých dvoch setoch hostia diktovali tempo hry a domáci nestačili včas na dobrú hru Nitry reagovať. Tretí set začali lepšie domáci, keď sa dostali do vedenia 8:4 resp. 11:9. Nitrania však zlepšili koncovku, zvrátili výsledok vo svoj prospech v druhom technickom time – out už viedli 13:16. Vybudovaný náskok si už hráči z pod Zobora z rúk nepustili a dominovali v sete, ktorý vyhrali pomerom 20:25 a zápas celkovo 0:3 na sety.