Marek Pindeš Iné športy

Volejbal muži: Prvá prehra Ekonómu v sezóne

Volejbalisti VK Ekonóm SPU Nitra odohrali stretnutie 7. kola Extraligy na palubovke úradujúceho majstra VKP Bratislava.

VKP Bratislava – VK Ek. SPU Nitra 3:0 (20,19,21)

Nitra:Ťapušík, Vavro 13b, Czápa 4,5b, Kostoláni 6b, Mikušovič 6,5b, Gál 1b (libero: Hruboška, Šompľak, Ficek, Száraz 4b, Krajčík 1b, Hukel J.)

Volejbalisti VKP Bratislava sa v súboji s Nitrou prezentovali kvalitným podaním, obetavou hrou. V prvom sete si domáci vybudovali náskok 14:9 resp. 19:14, ktorý im stačil na zisk úvodného setu vo svoj prospech. Druhé dejstvo začali lepšie Nitrania, keď riskantným podaním a zlepšenou obrannou hrou viedli 3:8 a následne 8:10. Skúsení domáci hráči však odpovedali rovnakou zbraňou, keď hlavne výborným podaním získali vedenie a set vyhrali pomerom 25:19. V treťom sete boli nitriansky vysokoškoláci majstrovi vyrovnaným súperom. Od stavu 18:18 sa prejavila skúsenosť domácich, ktorí urobili menej nevynútených chýb čím set a napokon aj celé stretnutie doviedli do víťazného konca.

Ostatné výsledky: Trenčín – STU Bratislava 1:3 (-22, –13, 19, –15) Svidník – Zvolen 3:0 (23, 19, 23) Prešov – Púchov 0:3 (-21, –23, –19)