Marek Pindeš Iné športy

Volejbal muži: Nitra v Humennom bez zisku setu

Volejbalová Extraliga mužov mala v sobotu na programe stretnutia 5. kola skupiny o 1.-4. miesto a 9. kolom v skupine o 5. -10. miesto.

VK Chemes Humenné – VK SPU Nitra 3:0 (20,20,15) SPU Nitra: Šompľak, Vavro, Száraz,Krajčík, Mikušovič, Gál (libero: Hruboška, Ťapušík, Czápa)

Volejbalisti VK Ekonóm SPU Nitra nastúpili na palubovke favorizujúceho Chemes Humenné. Domáci papierové predpoklady potvrdili do bodky, keď Nitranom nedopriali zisk čo len jedného setu. Domáci volejbalisti sa prezentovali výborným podaním i obranou na sieti. V prvom aj v druhom sete uspeli pomerom 25:20. Tretie dejstvo bolo najjednoznačnejšie. Humenčania v ňom dominovali 25:15 a výhrou 3:0 si zabezpečili konečnú druhú priečku v nadstavbovej časti v skupine o 1.-4. miesto.

Ostatný výsledok skupiny o 1.-4. miesto: VKP Bratislava – Púchov 3 : 0 (21, 19, 21)

Ostatné výsledoky skupiny o 5.-10. miesto: Zvolen – STU Bratislava 0 : 3 (-28, –17, –23) Prešov – Svidník 3 : 0 (27, 22, 22) Trenčín – Nové Mesto nad Váhom 2 : 3 (-19, 22, –28, 20, –12)