Marek Pindeš Iné športy

Volejbal extraliga muži: Nitrianski volejbalisti začali boj o bronz prehrou.

VK Nové Mesto nad Váhom - VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (-20,13,20,12) -stav série 1:0 NR: Ťapušík, Zentko, Száraz, Krajčík, Hukel M., Mikušovič(libero: Varga, Kubš, Vavro, Šompľak, Hukel J., Czápa)

Nitrianski volejbalisti vstúpili do zápasu bez rešpektu a skúseného súpera zaskočili výbornou hrou na sieti a kvalitným servisom. Prvý set tak skončil víťazstvom hostí. V druhom sete sa obraz hry zmenil, domáci po príchode nahrávača B.Chudíka zlepšili servis a tvrdosť v ofenzíve. Nitrania sa dopúšťali viacerých nevynútených chýb a nenadviazali už na výkon z prvého setu. Nitra napokon prehrala tri nasledujúce sety a napokon aj cele stretnutie. Séria sa sťahuje pod Zobor, kde v sobotu 25. apríla v nitrianskej hale SPU kde sa odohrá druhý zápas o bronzovú priečku