Rastislav Búgel Futbal

Víťazstvo FC Nitra na domácom trávniku: Poprad dal gól až v závere zápasu

Futbalová Doxxbet liga mala na programe 5.kolo nadstavbovej časti. Pod Zobor pricestovali hráči z Popradu.

Ilustračný obrázok k článku Víťazstvo FC Nitra na domácom trávniku: Poprad dal gól až v závere zápasu

V piatom kole futbalovej nadstavby druhej ligy videli diváci na nitrianskom štadióne bojovnú hru. Skóre sa mohlo meniť už v dvanástej minúte, keď domáci Urblík prihrával Valentovi, ktorý z vyloženej šance netrafil bránu Popradu. Už o päť minút nitrianske FC mohlo skórovať znova. Teraz stál po rohovom kope na konci akcie Urblík, ktorý len tesne minul bránu Popradu. V prvom polčase mala Nitra možnosť pokutového kopu, no ani v tomto prípade sa stav nemenil. Nitra svoju aktivitu zužitkovala v 29.minúte, keď sa k odrazenej lopte dostal Šimon Šmehyl a posielal domácich do vedenia. Pred koncom prvého dejstva mali šancu aj hosťujúci hráči. Po priamom kope sa rozozvučalo brvno nitrianskej brány.

Po skromnom prvom polčase prišlo na góly bohaté druhé dejstvo. V jeho začiatku sa aktivita striedala na oboch stranách. Gól však prišiel až v 71.minúte, keď domáci Petráš našiel Urblíka, ktorý napokon prekonal hosťujúceho brankára a Nitra sa tak dostala do dvojgólového vedenia. Desať minút pred koncom sa presadil aj najlepší strelec celej súťaže – Matúš Paukner. Tomu sa podarilo vymiesť pavučinu na popradskej bráne a Nitra bola na koni. Česť Popradu napokon zachránil v 86.minúte striedajúci Dominik Orenič (3:1).

FC Nitra – FK Poprad 3:1 (1:0)