Marek Pindeš Iné športy

Víťazná vlna rytierov pokračuje

Hokejbal extraliga 6. kolo.

Nitrianski Rytieri – Profis Sharks Bratislava 8:5 (3:1, 1:3, 4:1). ** **Góly: 4. P. Kašša (Hraško, Beniač), 7. Mach (Pribela), 15. Mach (Ďurický, Riegel), 24. P. Kašša, 34. Beniač (Mach), 34. Mach (Javorčík), 35. Ecker (Thron), 45. Thron (Beniač).

**Nitrianski Rytieri: **Haviar – Maxin, Titka, Hraško, P. Kašša, Káčer, Martiška, Javorčík, Pribela, Cajchan, Ecker, Turčan, Beniač, M. Mráz, Thron, Révay, Kučerka, Petrík, Ďurický, Mach, Riegel.

V 6. kole hokejbalovej extraligy Nitrianski rytieri hostili Profis Sharks Bratislava. Domácim hokejbalistom vyšiel úvod stretnutia, keď sa po góloch Kaššu zo 4. minúty a Macha zo 7. minúty dostali do dvojgólového vedenia. Žraloci síce v 12. minúte gólom Gibu znížili na 2:1, no v poslednej minúte úvodnej časti hry Mach svojim druhým presným zásahom upravil na 3:1 pre Nitru. V druhej tretine sa hostia dostali do zápasu. V 23. minúte prekonal Haviara v bráne Nitry Dávid Pour. V 24. minúte Peter Kašša svojím druhým gólom v zápase upokojil na chvíľku domáce rady, no Bratislavčania po góloch Zemeša a Kováča vyrovnali na 4:4. Tretia tretina bola rovnako ako v ostatných stretnutiach v jasnej réžii domácich hokejbalistov. V 34. minúte skóroval Beniač a o pár okamihov neskôr uzavrel svoj hetrik obranca Rastislav Mach. Hostia na danú situáciu reagovali výmenou na brankárskom poste, no ani to im k zisku bodov pod Zoborom nestačilo. Nitra v závere skórovala ešte dvakrát a víťazstvom 8:5 si zverenci Richarda Mráza zabezpečili zotrvanie na čele extraligovej tabuľky.

**Ostatné výsledky: ** Ružinov BA – Double Team PB 7:1, ŠK 98 Pruské – Vrútky 2:3, Žiar n. Hronom – LG Bratislava 2:1 s.n., L. Mikuláš – Izoglobal MT 2:5, HBK Skalica – Žirafa Žilina 3:2, RŠK Ružinov – Olympionik PB 3:9.