Kristína Striešková Futbal

V tradičnom derby výhra Nitrančanov

Zaslúžené futbalové víťazstvo dnes patrilo Nitre. Zverenci trénera mužstva FC Nitra zo Zlatých Moraviec odchádzali s dvojgólovým rozdielom.

ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 0:2 (0:2) Góly: 23. Soumah, 35. Cleber. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Soumah, Gajdoš (Nitra), 1186 divákov. zostavy a striedania: ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Obročník, Majerník, Chren – Pavlovič – Žilák, Bolinha (32 Orávik.), Janič (32. Kováč), Candrák (76. Škvarka) – Bernáth, FC Nitra: Chudý – Szabó, Struhár, Kolmokov, Mičic – Gajdoš (82. Harbuľák) – Čéry (90. Zelenický), Šimonek, Soumah (86. Moravčík), Cleber – Šimončič

Úvodné dejstvo tradičného derby sa nieslo v réžii hostí. V 15. minúte skúšal šťastie z 20 m Cleber, ale pozorný Kuciak jeho strelu kryl. Prebiehala 23. minúta, Soumah sa pohral s domácou obranou a nechytateľnou strelou k ľavej žrdi otvoril gólový účet stretnutia. V 28. minúte Žilák nabil Pavlovičovi, ktorého prudká strela len tesne minula Chdého bránu. Po polhodine hry sa šikovne uvoľnil Čéry, ale jeho strelu Kuciak vytesnil na rohový kop. Skóre sa opäť menilo v 35. minúte, keď Cleber vyhral osobný súboj s Kováčom a pohotovou strelou od žrde nedal Kuciakocvi šancu. V 36. minúte Orávikov rohový kop Majerník posunul hlavou na Žiláka, jeho hlavičke však chýbala presnosť. V závere 1. polčasu Žilák ponúkol tutovku Bernáthovi, ale ten ani z 3 m netrafil bránu. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán, aktivita a futbalový kumšt boli na strane Nitranov. V rozpätí 55.- 60. minúty sa trikrát triasla konštrukcia Kuciakovej brány.

Najskôr Cleber v 55. minúte vysunul Soumaha, ktorého bomba skončila na pravej žrdi. V 59. minúte napriahol spoza šestnástky Šimonek a s Kuciakom opäť hrala pravá žrď. V 60. minúte po rohovom kope hostí Soumah opäť mieril iba do žrde. V 66. minúte sa dostali k zakončeniu aj domáci, keď Žilák peknou prihrávkou našiel Pavloviča, ale s jeho strelou si pozorný Chudý poradil. V 70. minúte Orávik rozohral štandardnú situáciu, lopta sa dostala k Pavlovičovi, ten však hlavou mieril nad. V 84. minúte sa rútil sám na Kuciaka Soumah, avšak v koncovke zlyhal. V závere sa v dobrej pozícii ocitol ešte Cleber, ale z 12 m pretrelil bránu.

Hlasy trénerov: Juraj Jarábek, tréner ViOnu: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Upozorňovali sme najmä na Souimaha a Clebera, ktorí to nakoniec rozhodli. Doniesli sme zo Senice Bolinha, avšak na to, aby sa špacíroval po ihrisku, nie. Víťazstvo Nitry bolo absolútne zaslúžené.“

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry:// „Po takomto zápase musím byť len spokojný. Proti kvalitnému súperovi sme podali dobrý výkon a zaslúžene sme vyhrali. Domáci brankár si veľmi dobre postavil žrde. Za dnešný výkon musím chlapcom pogratulovať k víťazstvu.“//