Tretie kolo nadstavbovej časti Doxxbet ligy je minulosťou. Nitrianski futbalisti hostili súpera z Prešova.

Ilustračný obrázok k článku V skupine o návrat medzi elitu ďalšia remíza: FC Nitra hostil postupového adepta z Prešova

Postupová skupina v Doxxbet lige ponúka na jej čele zaujímavé súboje o najvyššiu súťaž medzi Prešovom a Košicami. Práve prvý menovaný tím sa predstavil v treťom kole na nitrianskom trávniku.

Futbalisti FC Nitra odolávali tlaku rozbehnutého súpera, ktorý má postup do najvyššej súťaže vo svojich rukách. Nitre tak pravdepodobne ostáva už len zabojovať o čo najlepšie umiestnenie v záverečnej fáze ligy. V prvom polčase diváci gól nevideli. O všetkom sa tak malo rozhodnúť v druhom dejstve.

Ten priniesol prvý gólový moment až v 58. minúte. Radosť však neprišla na nitriansku lavičku. Gólovo sa presadil Nermin Hadžíć v drese hostí. Nitra zbrane nezložila a nadýchla sa na záverečný nápor. Ten sa vyplatil, nakoľko v 76. minúte vyrovnával Márius Charizopulos (1:1). Od tohto momentu domáci futbalisti ožili a až do samého záveru ohrozovali súperovu bránu v snahe o strelenie víťazného gólu. Ten však neprišiel a Nitra si pripísala aj v treťom kole nadstavbovej časti jeden bod za remízu.

FC Nitra – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:0)

Góly: 76. Márius Charizopulos – 58. Nermin Hadžič