Peter Handzuš Hokej

V Poprade bojovali rovnocenní súperi. O výhre rozhodli až nájazdy

Súboj Popradu a Nitry, tabuľkových susedov z 3. a 4. miesta, sľuboval ešte pred zápasom vyrovnaný duel. O deľbe bodov nakoniec rozhodovali až samostatné nájazdy.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade bojovali rovnocenní súperi. O výhre rozhodli až nájazdy

HK Poprad – HK Nitra 0:1 pp a sn sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)
Gól: rozhodujúci nájazd Tománek. Rozhodovali: M. Novák, Gajan, Tornay, vylúčení: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1743 divákov

Prvá tretina gól nepriniesla Oba tímy disponovali pozornou obrannou hrou a nepúšťali súpera do väčších šancí. Nitrania skúšali pozornosť Sidora len sporadicky a Popradčania mali väčšie šance azda len vo vlastnom oslabení, keď najskôr Lapšanský puk v brejkovej situácii nespracoval a Stalsova koncovka skončila mimo.

Ani v druhej časti sa obraz hry nezmenil. Obrany dominovali a naďalej väčšie šance diváci nesledovali. V 32 min sám pred odkrytou bránou neuspel Lapšanský a opečiatkoval žrď, na opačnej strane zaujala bomba Mila od modrej, ktorá len tak presvišťala okolo Sidora. V 40 min. v prečíslení po Bellušovom pase Kristan zamedzil otvoriť skóre Nagyovi.

Prvý gól stretnutie aj naďalej visel na vlásku. Najskôr Tomášovi Sýkorovi nevyšiel blafák, vzápätí na opačnej strane zahrmelo po Piačkovom zakončení, chaos v bránkovisku však „kamzíci“ včas zažehnali. Keď v obrovskej šanci v 59. min stroskotal aj Mlynarovič, zápas sa prehupol až do predĺženia. V ňom gól padol, ale opäť neregulárny, rozhodnúť tak museli až samostatné nájazdy, v ktorých víťazný gól zaznamenal Tománek a Nitra z Popradu vezie 2 body.

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Začiatok nebol optimálny, v prvej časti sme boli slabší na puku. Odvtedy sa hra zrýchlila Vytvorili sme si šance, no nebolo nám súdené dať gól. Trestné strieľania vyšli lepšie súperovi.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Začiatok bol opatrný, oba tímy poctivo bránili. Mužstvo som musel upozorňovať, aby sme ostali ostražití aj za bezgólového stavu. Tománek po závare v predĺžení mohol byť aj smolným hrdinom.“