Rastislav Búgel Basketbal

V krajskom derby body pre Nitru: Basketbalisti pokorili Komárno!

V 16. kole najvyššej basketbalovej súťaže prišlo na rad aj krajské derby. Nitrianski basketbalisti sa predstavili na palubovke Komárna.

Ilustračný obrázok k článku V krajskom derby body pre Nitru: Basketbalisti pokorili Komárno!

V 16. kole najvyššej basketbalovej súťaže cestovala Nitra na palubovku Komárna. Oboch súperov v tabuľke delil iba jediný bod. Nitra s 23 bodmi figurovala na druhom mieste, Komárno s 22 bodmi držalo priebežné tretie miesto.

V prvej desaťminútovke zápasu sa o niečo viac darilo basketbalistom Edymax SPU Nitra. Po prvej štvrtine viedli miernym náskokom (19:23). Domáci basketbalisti však zbrane nezložili. V druhej štvrtine prestrieľali Nitru o 10 bodov a tak do šatní odchádzali oba celky za stavu 46:40.

Nitra odniesla body

Tretie dejstvo bolo plne v rukách basketbalistov spod Zobora. Domácim hráčom dovolili získať iba 6 bodov. Nitrania si naopak pripísali za dobrú hru 17 bodov (52:57). Posledná desaťminútovka už bola viac ako vyrovnanou časťou zápasu. Oba tímy si pripísali po 24 bodov a tak sa z víťazstva a upevnenia druhého miesta tešila Nitra.

KOMÁRNO – NITRA 76:81 (19:23, 27:17, 6:17, 24:24)