Lucia Lauková Šport Hokej

Úspešný vstup Nitry do štvrťfinále Vyšehradského pohára: Zdolala MAC Budapest

Štvrťfinálový zápas Vyšehradského pohára Nitre vyšiel. HK Nitra vyhral nad ďalším budepeštianským tímom MAC.

Ilustračný obrázok k článku Úspešný vstup Nitry do štvrťfinále Vyšehradského pohára: Zdolala MAC Budapest

Nitra zvládla vstup do štvrťfinále Vyšhradského pohára. Súpera z Budapešti porazil HK Nitra 2:3. V druhej tretine sa presadili oba tímy. Za Nitru skóroval v 37. minúte Luciani. Na začiatku tretej tretiny sa Nitrania dostali do vedenia zásluhou Blackwatera, ale súper dokázal počas presilovej hry v 59. minúte vyrovnať na 2:2. Nitra sa otriasla a víťazný gól strelil 22 sekúnd pred koncom Luciani.

MAC Budapešť – HK Nitra 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 37. a 60.Luciani, 41.Blackwater

Nitra: Foltán – Ordzovenský, Milam, Mir.Pupák, Rais, Korím, Hruška, Mich.Pupák – Luciani, Blackwater, Friedmann – Múčka, Mikúš, Cope – Rzavský, Šille,Štumpf – Fominykh, Kollár, Ondrušek

Zdroj: TASR/Dnes24.sk