Nitrianskym hokejbalistom sa počas uplynulého víkendového dvojkola darilo. V oboch zápasoch sa im podarilo získať všetky body.

Ilustračný obrázok k článku Úspešné ťaženie nitrianskych hokejbalistov: Rytieri ozbíjali Svidník a Kežmarok!

Hokejbalisti z klubu HBK Nitrianski Rytieri Nitra sa postupne štverajú v extraligovej tabuľke na vrchné priečky. V 12. kole hokejbalovej extraligy sa Nitra predstavila na ihrisku Svidníka. Po prvej tretine už Rytieri vyhrávali a o 3 góly (0:3). V prostrednej časti zápasu pridali ešte päť presných zásahov, no jedna zo striel domáceho tímu skončila za bránkovou čiarou Nitry (1:8). V poslednej časti Nitrania nedovolili žiadne prekvapenie. Jeden gól síce opäť inkasovali, no ďalšími dvoma presnými zásahmi zabezpečili desiatku na svojom gólovom účte.

HBK Lion Svidník – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 2:10 (0:3, 1:5, 1:2)

Bez straty bodu

V dohrávke sa Nitra predstavila na ihrisku Kežmarku. Do zápasu sa lepšie dostali domáci a Rytieri prehrávali rozdielom gólu. Do konca prvej tretiny ešte Nitra stihla otočiť stav stretnutia (2:3). V druhej časti videli diváci vyrovnanú hru. Oba tímy sa presadili iba jedným gólom. Do poslednej tretiny tak oba celky vstupovali za jednogólového vedenia Nitry (3:4). V poslednej časti sa už gólovo darilo Nitranom. Tí ešte jedenkrát prekonali domáceho gólmana a za stavu 3:5 si pripísali cenné body do extraligovej tabuľky.

MŠK Vegomont Kežmarok – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 3:5 (2:3, 1:1, 0:1)