Nitrianski futbalisti postúpili medzi najlepšiu šestnástku slovenských tímov. V Slovnaft Cupe zverenci trénera Hippa porazili Sereď.

Ilustračný obrázok k článku Úspech futbalistov proti Seredi: FC Nitra postúpil do najlepšej slovenskej šestnástky!

Takmer 500 divákov sa prišlo v stretu 15.októbra pozrieť na 4.kolo Slovenského pohára vo futbale (Slovnaft Cup). Zverenci trénera Hippa podali oduševnený výkon a na trávniku to bolo cítiť.

Nitrianski futbalisti nenechali nič na náhodu a proti Seredi podali koncentrovaný výkon. Už od prvých minút bola na nitrianskych tvárach badať chuť po postupe. Postupne silnejúci tlak nitrianskeho mužstva bol odmenený v 26.minúte, keď hosťujúceho brankára prekonal Martin Boszorád (1:0). Inkasovaný gól však hráčov Serede prebudil. Na 1:1 v 40.minúte vyrovnával Peter Petráš.

Po zmene strán videli diváci bojovný vyrovnaný futbal. Radosť na stranu nitrianskych fanúšikov priniesol v 78.minúte Henrich Kováč, ktorý zvyšoval na 2:1 z pohľadu Nitry. Klub spod Zobora napokon po najtesnejšom víťazstve postúpil do ďalšieho kola Slovenského pohára vo futbale.

FC Nitra – ŠKF Sereď 2:1 (1:1)