Monika Földešiová Basketbal

Urbanovci sa nepresadili, na konte zostáva nula

Basketbalisti SPU Nitra prehrali aj vo svojom treťom vystúpení v A-skupine Euro-Challenge mužov, keď v utorok na domácej palubovke nestačili na španielsky celok Baloncesto Fuenlabrada SAD

BK Bemaco SPU Nitra – Baloncesto Fuenlabrada SAD 75:86 (43:46) Najviac bodov: Vaden 20, Tomek 18, Clemente 11 – Penney 22, Sene a Ayon 10. TH: 18/15–17/10, trojky: 6:8, osob. chyby: 17:20.

Nitrania si v úvode zápasu vypracovali sľubný náskok 9:4, no španielski hráči zanedlho vyrovnali hru a po prvej štvrtine viedli o päť bodov. Vo vyrovnanom úvode stretnutia sa však prevaha presúvala zo strany na stranu. Fuenlabrada si v druhej časti vypracovala už deväťbodový náskok, no domáci hráči súperovi nedovolili odskočiť ešte ďalej a do šatní išli s tesnou trojbodovou stratou (43:46). Po zmene strán opäť úradoval najlepší strelec hostí Penney a deviatimi bodmi za niekoľko minút zvýšil už na 57:47. V domácom drese mu zase konkuroval Američan Vaden, ktorý premenil svoju tretiu trojku v zápase a upravil na 50:57. Taktovku hry však už mali pevne v rukách Španieli, ktorí pomaličky zvyšovali svoj náskok a pred záverečnou časťou viedli 75:59. Domáci už priebeh duelu nezdramatizovali a zaknihovali ďalšiu prehru 75:86.

**Ľubomír Urban, tréner Nitry: **„Necítime sa ako malý klub, chceli sme aj v tomto zápase zvíťaziť. Je pre nás veľkou cťou stretnúť s takýmito klubmi v tejto súťaži, je to pre náš veľká škola a chceme čerpať skúsenosti. S predvedenou hrou som napriek prehre spokojný.“

zdroj: TASR foto: Peter Frank, Nitra24 (onedlho)