Marek Pindeš Iné športy

UKF i COP Nitra stále bok po boku na čele tabuľky

V sobotu pokračovala volejbalová extraliga žien zápasmi 15. kola.

UKF Nitra – Senica 3:2 (-21, 14, 12, –22, 10). ** **UKF Nitra: D. Hradecká, L. Hradecká, Rosenbergerová, V. Stankovianska, M. Stankovianska, Frindtová (libero Mézesová, Sabová, Petranová).

V 15. kole sa v domácom prostredí v športovej hale Olympia predstavili volejbalistky UKF Nitra, ktoré hostili súperky zo Senice. Úvodný set patril práve Seničankám, ktoré vďaka lepšej koncovke vyhrali túto časť hry na 21. V druhom i v treťom dejstve sa však zverenkyne trénera Henčeka prezentovali kvalitným podaním i hrou na sieti, vďaka čomu sa im po triumfoch v setoch 25:14 a 25:12 podarilo otočiť vývoj stretnutia vo svoj prospech. Vo štvrtej sade však Seničanky využili každé zaváhanie domáceho tímu a po výhre v sete na 22 vyrovnali stav stretnutia na 2:2. Nasledoval tajbrejk, ktorý lepšie zvládli Nitrianky a zaznamenali trináste víťazstvo v sezóne.

Ostatné výsledky 15. kola: Žiar nad Hronom – COP Nitra 0:3 (-15, –17, –18), Žilina – Spišská NováVes 3:1, Pezinok – Spoje 3:1.

1. UKF Nitra 15 13 2 41:20 28
  2. COP Nitra 15 12 3 40:18 27
  3. Pezinok 15 10 5 37:28 25
  4. Spišská N. Ves 15 8 7 33:29 23
  5. Senica 15 6 9 29:32 21
  6. Žiar n/Hr. 15 5 10 22:34 20
  7. Spoje 15 3 12 22:41 18
  8. Žilina 15 3 12 18:40 18