Rastislav Búgel Iné športy

Nitrianski hokejbalisti pokračujú na víťaznej vlne a predvádzajú sympatické výkony. V 12. kole cestovali na ihrisko Svidníka.

Ilustračný obrázok k článku Trojnásobný majster Slovenska sa stavia na nohy: Hokejbalisti rozstrieľali Svidník!

Trojnásobný majster Slovenska HBK Nitrianski Rytieri cestoval na ihrisko súpera do Svidníka. Už v prvej tretine si Nitrania vypracovali dostatočný náskok. Po prvej časti hry vyhrávali rozdielom troch gólov (0:3). Prostredná časť zápasu mala opäť nádych exhibície nitrianskych hokejbalistov. Nitriansky gólman inkasoval iba jediný gól. Naopak, Nitrania do bránky HBK Lion Svidník dostali až päť loptičiek a po dvoch tretinách mali zápas naplno v svojich rukách (1:8).

Nitriansky kolotoč sa nezastavil

Tretia tretina sa už len dohrávala. Nitrania inkasovali druhý gól, no do bránky hostí sa presne trafili ešte dvoma pokusmi. Nitrania tak na ihrisku súpera dominovali a za stavu 2:10 si odnášajú potrebné body do extraligovej tabuľky. V nedeľu 10. novembra sa Nitrianski Rytieri predstavia na ihrisku Kežmarku, kde zabojujú o ďalšie potrebné body.

HBK Lion Svidník – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 2:10 (0:3, 1:5, 1:2)