Monika Földešiová Futbal

Trogári sa na Trnavu nedotiahli

V 11. kole najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku privítal Nitra na zelenom trávniku Trnavu. Tá sa víťazstvom nad Nitranmi dostala na čelo tabuľky.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 1:3 (0:1) Góly: 76. N'Tuli – 6. R. Procházka, 56. Koro Kone, 89. M. Vyskočil. Rozhodoval: Samotný, ŽK: 40. Harbuľák, 42. Hodúr, 71. Šimončič – 58. T. Oravec, 79. P. Čarnota, ČK: 87. P. Čarnota (po 2. ŽK), 2590 divákov.

Zostavy a striedania:
FC Nitra: M. Chudý – Harbuľák, Tóth, Kolmokov, Čirik (87. Gajdošík) – Gajdoš, Šimončič – Kolár (46. N'Tuli), Hodúr, Rák – Šimonek (60. R. Sloboda)
FC Spartak Trnava: Raška – P. Čarnota, Gross, Koubský, Ľ. Hanzel – Kaščák – Vyskočil, R. Procházka, Karhan – Koro Kone(90. Tomaček), Oravec (82. Ciprys)

Domáci v úvodných minútach naznačili, že v domácom prostredí chcú hrať útočne. Už v 6. minúte ich ambície však schladil Procházka. Trnavčan vyslal ďalekonosnú prízemnú strelu, ktorá zapadla brankárovi Chudému k ľavej žrdi. Početná skupina fanúšikov hostí sa mohla druhýkrát radovať v 14. minúte, no Koro Kone síce vyhral šprintérsky súboj s Tóthom, v zakončení však už šťastie nemal. V 20. minúte zahrávali domáci priamy kop, lopta sa dostala k Rákovi, ktorý ale v nádejnej pozícii vnútri šestnástky trafil len hráča hostí. Tridsiatašiesta minúta priniesla ďalšiu šancu hostí, Koro Kone však v ťažkej pozícii prestrelil bránu. Domáci začali aj v druhej časti aktívne, no opäť dostali studenú sprchu. Koro Kone sa v brejku efektne zbavil protihráča, a na jeho strelu zvnútra šestnástky Chudý nedosiahol. Kontaktný gól mal v 70. minúte na kopačke N'Tuli, no tvrdou strelou trafil len bočnú sieť. Definitívny úder mohol Nitranom zasadiť Koro Kone, ktorý sa k lopte dostal po hlavičkovom zakončení Oravca, no v rýchlosti prestrelil bránku z hranice piatich metrov. Domáci sa vrátili do zápasu v 76. minúte, keď sa vnútri šestnástky presadil dôrazný N'Tuli a bolo 1:2. V 79. minúte mohol vyrovnať Gajdoš, bez prípravy však v „päťke“ prestrelil. V 87. minúte uvidel po druhej žltej karte červenú Trnavčan Čarnota, no hostia udreli aj v oslabení. Ich tretí gól pridal po brejku Martin Vyskočil, čím stanovil konečný výsledok na 3:1 pre hostí.

Hlasy trénerov: Cyril Stachura, tréner Nitry: „V úvode zápasu sme sa snažili o držanie lopty, no zaskočil nás gól po nečakanej, no chytateľnej strele. Chýbalo nám to, čo nám súper ukázal v druhom polčase, čiže tzv. rýchly ‚drive‘ – prechod do šestnástky. V druhom dejstve sme dostali ďalší gól po individuálnej chybe. Po vystriedaní sa naša hra zlepšila, dali sme gól, no hrali sme akoby sme sa báli ísť do pokutového územia. Súperovi sme umožnili ísť do brejkov. Bol efektívnejší, priamočiarejší a aj preto vyhral.“

Pavel Hoftych, tréner Trnavy: „Vstúpili sme do zápasu dobre, Procházka dal rýchly gól. Potom mali domáci niekoľko náznakov šancí, pri ktorých im veľmi pomáhal Hodúr – stále výborný futbalista. Našim útočníkom som vyčítal, že nevedia dlhšie podržať loptu, čo sa v druhom polčase zlepšilo. Škoda, že sme súpera nedorazili ďalším gólom za stavu 2:0 a nechali sme si streliť gól. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, pretože čistých gólových šancí sme mali viac.“