Rastislav Búgel Iné športy

Tretie jarné kolo s víťazstvom: Rytieri zdolali hokejbalistov Skalice!

Nitrianski hokejbalisti zvládli aj tretie jarné kolo najvyššej súťaže. Na domácom ihrisku pokorili hráčov zo Skalice.

Ilustračný obrázok k článku Tretie jarné kolo s víťazstvom: Rytieri zdolali hokejbalistov Skalice!

17. kolo najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaže patrilo súboju Nitrianskych Rytierov so Skalicou. Nitra do zápasu vstúpila viac ako dobre. V tretej minúte sa presadil Michal Chovan, ktorý poslal Nitru do vedenia (1:0). O päť minút neskôr stál rovnaký hráč pri druhom nitrianskom góle. Nitra hrala v oslabení o jedného hráča. Chovan vystihol zaváhanie hosťujúceho gólmana a zvyšoval na 2:0.

Po jednom góle

V úvode druhej tretiny mali Skaličania možnosť na zníženie. Nitra hrala opäť v oslabení a hostia nezaváhali. V 29. minúte Nitra predviedla krásnu akciu, na ktorej konci bol Hrivnák, ktorý prekonal skalického brankára (3:1).

Domáci rozhodli

Nitra pred domácim publikom pokračovala v dobrej hre. Skaličania sa síce dostali do niekoľkých prečíslení, no domáci brankár nezaváhal. Naopak, v závere zápasu sa do prečíslenia dostala Nitra. Na konci podarenej akcie stál ďalší nitriansky hráč a bolo rozhodnuté (4:1).

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – HBK 87 Skalica 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)