Monika Földešiová Hokej

Trápenie Nitry pokračuje

Zverenci Branislava Okuliara sa v 8. kole hokejovej Tipos Extraligy stretli so súpermi z Bratislavy. Ani tentokrát však nevybočili z dráhy neúspešných zápasov.

Slovan Bratislava – HK Nitra 7:1 (1:1, 5:0, 1:0) Góly: 15. Hudec (Frühauf), 22. Bulík (Frühauf, Lipiansky), 27. Kudrna (Bakoš), 31. Bakoš (Kudrna), 33. Bulík (Lipiansky, Hudáček), 36. Bulík (Bohunický, Šatan), 51. Preisinger (Dobroň) – 15. Chrenko (Podstavek). Rozhodovali: Gašparík – Novák, Brath, vylúčenia: 13:12, presilovky: 1:1, oslabenbia: 1:0, 3556 divákov.

Zostavy:
Slovan Bratislava: Konrád – Švarný, Štajnoch, Ďatelinka, Frühauf, Bohunický, Dobroň, Jass – Hudec, Kukumberg, Šatan – Hudáček, Lipiansky, Bulík – Skokan, Macho, Balej – Bakoš, Preisinger, Kudrna – Buc
HK Nitra: Čiliak (21. Penker) – Hruška, Bača, Ďurák, Rais, Árvay, Polák, König – G. Saliji, Štefanka, Hrnka – Mašlonka, Chrenko, S. Saliji – Podstavek, Haščák, Ručkay

Nitrania začali v Bratislave aktívne a už v 4. minúte sa mohli ujať vedenia, no Ďurák v presilovke tesne minul domácu bránku. Zatiaľ čo gólman hostí Čiliak si prvýkrát siahol na puk až v 7. minúte, jeho náprotivok Konrád bol v plnej permanencii. Čisté konto si udržal do 15. minúty, keď v ďalšej početnej výhode skončila za jeho chrbtom strela Chrenka. Slovanu stačilo na vyrovnanie iba 20 sekúnd, keď Hudec využil Čiliakovu chvíľkovú nepozornosť pri konfrontácii Šatana s Bačom za jeho bránkou. Po následnej hromadnej šarvátke poslal hlavný rozhodca Gašparík na trestnú lavicu hneď šesticu hráčov.
Do druhej tretiny nastúpil v bráne Nitry Penker, no kapituloval už v 22. minúte po dorážke Bulíka, ktorý tak zužitkoval početnú výhodu a zároveň naštartoval domáci gólostroj. Hostia síce prežili oslabenie piatich proti trom, no v polovici duelu inkasovali v krátkom slede dva góly z hokejky Kudrnu a Bakoša. Hosťujúca striedačka zareagovala oddychovým časom, ale Bulík v 33. minúte zvýšil na 5:1 a o tri minúty neskôr zavŕšil svoj hetrik.
V záverečnom dejstve sa už viac-menej len dohrávalo. Slovanisti, vedomí si bezpečného náskoku, sa do útoku príliš nehrnuli, napriek tomu svoje víťazstvo ešte zveľadili. V 51. minúte predviedol ukážkovú individuálnu akciu Preisinger a strelou do vinkla dal gólovú bodku za stretnutím.

Hlasy trénerov: Štefan Mikeš, tréner Slovana: „V prvej tretine sme začali lajdácky, bez emócií. Hrali sme chladne, profesorsky, málo korčuľovali a dostávali sa pod tlak. Potom sme pridali v dôraze, rýchlosti, úplne vo všetkom. V druhej tretine sme strelili päť gólov a zápas rozhodli vo svoj prospech. Som rád, že výsledok je taký, aký je.“

**Branislav Okuliar, tréner Nitry: **„Chlapci ukázali, že vedia hrať hokej, celkovo však zápas nezvládli. Prvá tretina pre nás vyznela veľmi dobre, dodržiavali sme taktické pokyny. V druhej časti sme to neudržali, tam sa zlomil celý zápas a tretia tretina sa už iba dohrávala. Chlapcov chválim len za prvú tretinu. Pokiaľ vedenie bude mať strpenie, výsledky sa dostavia.“