Lucia Lauková Šport

Nitriansky Pribina Cup má za sebou ďalší ročník. Svoje schopnosti si prišli do mesta pod Zoborom overiť desiatky pilotov z rôznych krajín sveta.

Ilustračný obrázok k článku TOTO sú najlepší piloti 17. ročníka medzinárodnej súťaže Pribina Cup v Nitre, FOTO

V sobotu 22. apríla sa konalo slávnostné oceňovanie víťazov medzinárodnej súťaže v bezmotorovom lietaní, ktorá sa už po 17.-krát konala v Nitre. O nepríjemnosti sa tento rok postaralo počasie. Jeden súťažný deň musel byť dokonca zrušený úplne. To však súťažiacich neodradilo a v lietaní pokračovali.

Na Pribina Cupe sa stretlo tento rok 136 pilotov z 19 krajín sveta. „Z toho súťažilo aj 13 zástupkýň nežného pohlavia. Celkovo sa letelo 5 súťažných úloh v štyroch triedach,“ dodal Marián Hadnagy, člen realizačného tímu Aeroklubu Nitra.

Prvé miesto v Klubovej triede obsadil Nemec Gerrit Feige, prvú priečku v 15 metrovej triede obsadil rovnako Nemec Simon Schröder, víťazom 20 metrovej kategórie sa stali Janowitsch & Koch z Rakúska a voľnú kategóriu vyhral Čech Roman Mracek.