Peter Handzuš Basketbal

V zasneženom Svite sa v sobotu odohral šláger 18. kola Slovak Sport.TV Basket extraligy mužov medzi domácou Iskrou a Edymax SPU Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Svit preťal sériu domácich prehier. K výhre nad Nitrou mu pomohla zlepšená obrana

Zápas mužstiev s nejlepším útokom v lige ale neskončil s vysokým skóre. Prvé dve minúty Svit nedokázal hodiť ani jeden kôš. Zmenilo sa to po oddychovom čase, ktorý si zobral domáci tréner hneď na začiatku prvej štvrtiny.

Hostia z Nitry robili častejšie chyby pod košom a aj zlepšená obrana domácich im robila problémy. Výsledok sa tak ani zďaleka nepribližoval k stovke strelených bodov, ako na to boli domáci fanúšikovia zvyknutí zo začiatku sezóny.

Tréner Jugo sa snaží zlepšiť obrannú hru Iskry a jeho práca prináša prvé výsledky. Iskra Svit nakoniec vyhrala nad Edymax SPU Nitra o 18 bodov 88:66.

Vyjadrenia obidvoch trénerov a Martinsa Berkisa k zápasu si môžete pozrieť vo videu.

BK Iskra Svit – Edymax SPU Nitra 84:66 (24:12, 21:22, 26:21, 13:11) Najviac bodov: Jackson 20, Berkis 16, McNeal a Channels po 13 – Sparks a Frazier po 17, Smajlagič 10

MBK Rieker Com Therm Komárno – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 100:70 (24:14, 25:17, 21:21, 30:18) Najviac bodov: Hall 18, Joyner 16, Kovačevič 15 – Baldovský 21, Evans 17, Hovaňák a Strzelecki po 10

BC Prievidza – MBK Handlová 72:52 (19:13, 15:12, 21:19, 17:8) Najviac bodov: Jass 15, Klarič a Santee po 12 – Mrviš 16, J. Vojtek 11, Veličkovič 9

Iskra Svit - EDYMAX SPU Nitra 84:66