Monika Földešiová Basketbal

Švédska palubovka nám šťastie neprieniesla

Basketbalisti SPU Nitra prehrali v utorňajšom zápase A-skupiny Euro-Challenge mužov na palubovke švédskeho Norrköping Dolphins rozdielom 18 bodov.

Norrköping Dolphins – BK Bemaco SPU Nitra 82:64 (45:40) Najviac bodov: Mitchell 13, Jeromanovs a Balocka po 11 – Clemente 16, Žiak 15, Vaden 11. TH: 18/16–10/4, trojky: 4:4, osob. chyby: 18:14.

Nitrania odštartovali zápas celkom dobre, keď v úvode držali so súperom krok a po štyroch minútach viedli 12:8 a po Vadenovej úspešnej dvojke aj 22:14. Do konca úvodnej štvrtiny však už zverenci trénera Ľubomíra Urbana nezaznamenali ani bod a švédsky majster znížil na 20:22. V ďalšom priebehu už domáci hráči prebrali taktovku a do druhej polovice duelu si niesli päťbodový náskok 45:40. V tretej štvrtine už Švédi jasne dominovali. Zo zabezpečenej obrany, keď hosťom dovolili streliť len desať bodov, vyrážali do rýchlych útokov a postupne zvýšili svoj náskok až na 15 bodov (65:50). V záverečnej časti si už pohodlný náskok bez problémom udržali, dokázali ho aj zvýšiť a tak sa tešili z víťazstva 82:64.

Nitrania tak neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v európskom pohári, keď v úvodnom domácom zápase podľahli nemeckému WE Baskets Oldenburg 72:77. Nitra už o týždeň v utorok privíta v Mestskej hale španielsky celok Baloncesto Fuenlabrada.