Súboj tabuľkových susedov pre Nitru: Zo Zvolena si FC odnieslo plný bodový zisk

Futbalová Doxxbet liga mala na programe deviate kolo nadstavbovej časti. V ňom sa stretli dva tabuľkovo blízke tímy.

Ilustračný obrázok k článku Súboj tabuľkových susedov pre Nitru: Zo Zvolena si FC odnieslo plný bodový zisk

Piata Nitra cestovala na trávnik štvrtého Zvolena. Iba trojbodový rozdiel v postavení oboch tímov sľuboval vyrovnaný futbal. Všetky predpoklady a dohady sa napokon naplnili.

Na štadión MFK Lokomotíva Zvolen si našlo cestu približne 600 divákov. Tí videli pomerne vyrovnaný futbal v oboch zúčastnených táboroch. O niečo viac sa však darilo hosťujúcej Nitre. Tú posielal do vedenia v 15.minúte Andrej Ivančík (0:1).

Už o štyri minúty neskôr však bolo vyrovnané. Za Lokomotívu sa v 19.minúte zápasu presadil Oliver Špilár (1:1). Vyrovnaná hra pokračovala aj v nasledujúcich minútach stretnutia. O všetkom napokon rozhodol moment z 54.minúty.

Ivan Očenáš poslal nešťastnou náhodou loptu do vlastnej brány a Nitra sa tak dostala s pomocou domácich do vedenia.

FC Nitra napokon jednogólový náskok udržal a tešil sa z plného bodového zisku.

MFK Lokomotíva Zvolen – FC Nitra 1:2 (1:1)