Stümpel Cup 2013 pozná víťazov: Stali sa nimi zverenci patróna turnaja

Stümpel Cup 2013 je na konci. 18. ročník tohto športového sviatku sa vydaril. Súťaž pozná svojich víťazov.

Ilustračný obrázok k článku Stümpel Cup 2013 pozná víťazov: Stali sa nimi zverenci patróna turnaja

Do finále 18. ročníka Stümpel Cup 2013 sa prebojovali družstvá Dynamax a Stümpel Team. Skóre zápasu sa menilo až v desiatej minúte prvej tretiny. Zápas na svoju stranu naklonili Stümpelovi zverenci. V druhej minúte prostrednej časti hry sa presadil Kašša a Stümpelovcov dostal na koňa. O necelú minútu rovnaký hráč posielal svoj tím do trojgólového vedenia. V šiestej minúte vniesol vánok nádeje na striedačku Dynamaxu Štefanka, no tento gól jeho spoluhráčov neprebral. Naopak v závere tretiny sa podarilo brankára Dynamaxu prekonať aj Slovákovi (4:1).

V poslednej tretine sa skóre až do samého záveru nemenilo. Až v posledných sekundách na plochu nastúpil mladý Oliver Stümpel a pripísal si čestný zásah. Víťazom 18. ročníka Stümpel Cup-u sa tak stali hráči, ktorí na svojich dresoch obliekali meno zakladateľa turnaja.