Študentský sviatok roka: V hokejovom zápase univerzít sa viac darilo UKF!

Študentský sviatok roka. Aj tak by sa dalo nazvať tradičné hokejové zápolenie nitrianskych univerzít.

Ilustračný obrázok k článku Študentský sviatok roka: V hokejovom zápase univerzít sa viac darilo UKF!

Hokejový zápas nitrianskych univerzít napísal svoj ďalší ročník. Jedno z najobľúbenejších študentských podujatí znova zaplnilo nitriansky zimný štadión. V dobrej atmosfére sa stretli hokejové tímy UKF a SPU.

Vyrovnané prvé dejstvo

Za búrlivého povzbudzovania vyšli na ľadovú plochu mužstvá nitrianskych univerzít. Prvému gólu zápasu sa tešili hráči SPU. V dobrej hokejovej atmosfére sa niesla celá prvá tretina prestížneho univerzitného zápasu. Svoj prvý zásah pridala UKF v Nitre 40 sekúnd do konca prvej tretiny (1:1).

V znamení SPU

Druhá tretina začala lepšie pre univerzitný tím SPU. Po troch minútach hry vsietili hráči poľnohospodárskej univerzity svoj druhý gól. Na ďalší presný zásah čakali diváci až do 37. minúty. Hráčom SPU sa opäť podarilo prekonať brankára UKF (1:3). Necelé dve minúty do konca druhej tretiny sa z kontaktného gólu radovali aj študenti UKF (2:3). Záver tretiny im však nevyšiel a SPU 6 sekúnd do konca prostredného dejstva opäť skórovali (2:4).

Skvelý zvrat

Posledná dvadsaťminútovka už bola naplno v rukách tímu Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Kontaktný gól strelili po necelých dvoch minútach hry (3:4). O tri minúty bol stav na ľadovej ploche vyrovnaný (4:4) a kanonáda UKF pokračovala. Do brány SPU ešte putovali ďalšie 4 puky a v prestížnom zápolení univerzít si UKF poradila so súperom SPU presvedčivo 8:4.

UKF : SPU 8:4 (1:1, 1:3, 6:0)