Študenti sa bavia: Univerzity si zmerali sily vo futsale

Nitrianske univerzitné dni pokračujú ďalej. Zápolenia študentov sa preniesli aj do futsalového prostredia.

Ilustračný obrázok k článku Študenti sa bavia: Univerzity si zmerali sily vo futsale

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity sa počas týchto dní spolu zbližujú a zabávajú. V pondelok večer pokračoval ďalší program Nitrianskych univerzitných dní.

Športovú halu SPU postupne zapĺňali stovky študentov. Dôvodom bol futsalový zápas nitrianskych univerzít. Jednalo sa už v poradí o tretí ročník tohto podujatia.

Do zápasu vstúpili lepšie hráči SPU, no z vedenia sa netešili dlho. O pár minút sa do zápasu dostali aj futsalisti z UKF a v prvom polčase už kontrolovali hru. Do brány Slovenskej poľnohospodárskej univerzity putovali ešte štyri zásahy (UKF vs. SPU 5:1). V druhom polčase ešte videli diváci niekoľko pekných gólov. Z víťazstva sa napokon za stavu 9:6 tešili športovci z UKF.