Monika Földešiová Iné športy

Stümpel Cup obhájili Dubničania

Na vedľajšej ploche zimného štadióna sa odohral niekoľko dňový turnaj mladých hokejbalistov do 18 rokov. Stümpel Cup Junior už po šiesty krát ukázal, že so zvyšujúcim sa záujmom o tento turnaj stúpla aj jeho kvalita a možnosť ukázať svoj talent, tent

Do turnaja, ktorý nesie meno rodáka z Nitry a skvelého reprezentačného hokejistu, sa tento rok zapojilo 35 družstiev z celého Slovenska. Rozdelení boli už tradične do štyroch kategórií podľa veku – U12, U14, U16 a U18. V najmladšej kategórii dominovalo družstvo z neďalekých Topoľčian, ktoré porazilo Nové Zámky 2:0. V kategórii 14-ročných porazil Martin rovnakým výsledkom Nové Zámky 2:0. Svišť Bratislava v boji o tretiu priečku zvíťazil nad Partizánskym o jeden v zápase padnutý bod. V kategórii 16-ročných sa zjavila aj dráma medzi Martinom a Partizánskym, tri nerozhodné tretiny museli ukončiť až nájazdy na bránky, po ktorých napokon vyhral Martin. Najvyššia veková kategória patrila rovnako ako minulý rok Dubničanom, na Nové Zámky im stačili iba dva body [color=#ff0000] VÝSLEDKY[/color]

U12 o 3.miesto JK Medokýš MT – 6.ŠHT-NR 0:1 U12 Finále HK NZ – ŠK Rebels 91 TO 0:2

U14 o 3.miesto Partizánske – HŠ Svišť BA 0:1 U14 Finále JK Medokýš MT – Hk-NZ 2:0

U16 o 3.miesto Nové Zámky – HC Nitra 3:0 U16 Finále Partizánske – JK Medokýš MT 2:1 sn

U18 o 3.miesto Sk Sudoměřice – HBK devils NZ 1:2 U18 Finále Nová Dubnica – Red Sharks NZ 2:0