Oficiálne majstrovstvá Slovenska hokejových veteránov sú za nami. Celý turnaj napokon ovládli bývalí hráči spod Zobora.

Ilustračný obrázok k článku Spoznali sme majstrov Slovenska medzi veteránmi: Titul si odniesli hokejisti Nitry!

Majstrovstvá Slovenska hokejových veteránov sa konali od piatka 12.feburára do nedele 14.februára v Banskej Bystrici. Turnaj bol rozdelený do dvoch skupín. „A“ skupinu tvorili tímy Dubnice, Nitry, Zvolena, Liptovského Mikuláša a Bratislavy. V „B“ skupine sa predstavili celky zo Spišskej Novej Vsi, Košíc, Banskej Bystrice, Topoľčian a Martina.

Nitra postupovala zo základnej skupiny z druhého miesta, keď jediný skupinový zápas prehrala s Dubnicou 3:6.

V semifinále hokejisti porazili Spišskú Novú Ves po samostatných nájazdoch 2:1. Vo finále napokon Nitrania narazili opäť na Dubnicu, no tentoraz sa z dôležitého víťazstva tešili veteráni spod Zobora.