Monika Földešiová Hokej

Snaha Zvolena márna

Nitra si v 34. kole hokejovej extraligy môže pripísať ďalšie vzácne body.

HKM Zvolen – HK K CERO Nitra 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) Góly: 45. Bokroš – 3. Slovák, 29., 56. Novák. Rozhodovali: Ország – Korba, Bednár, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 610 divákov

Vo Zvolene hľadisko zívalo prázdnotou. Šesťstodesať divákov si na hokeji nepamätajú ani najstarší fanúšikovia. Hostia sa už v tretej minúte ujali vedenia, keď Šumichrast vysunul Slováka a ten si vychutnal domáceho brankára – 0:1. V 10. minúte mal gól na hokejke Hranáč, ale nastrelil len hokejku brankára Laca. Hneď v úvode druhej časti sa dostal do šance Tomáš Chrenko, ale Škrečko jeho strelu vystihol. Hostia využili druhú presilovku, keď Novákova prudká strela skončila v bránke – 0:2. V 32. minúte Záhorovský ani na dvakrát neprekonal Laca. V závere tretiny si domáci vytvorili veľký tlak na súperovu bránku, ale Laco chytal spoľahlivo. V 45. minúte bola skrumáž pred Lacovou bránou a rozhodca si overoval situáciu u videorozhodcu, gól však neuznal. Po strele Kovářa zazvonila žŕdka Lacovej bránky, vzápätí prudko vystrelil Ďaloga a puk poslal do siete Bokroš – 1:2. V 56. minúte hrali hostia presilovku a Novák upravil na konečných 1:3.

Hlasy trénerov: Ernest Bokroš, tréner Zvolena: „Nemám čo hodnotiť. My sme boli vo všetkých činnostiach jaloví. Nezaslúžili sme si bod, Nitra poľahky získala tri body.“ Branislav Okuliar, tréner Nitry: „Zápas sa pre nás dobre vyvíjal. Hráči hrali disciplinovane, súpera nepúšťali do pásma. Ďakujem chalanom za predvedený výkon.“

Zdroj: TASR Foto: TASR