Šláger kola pre domácich: Nitra podľahla hokejistom Košíc!

Šláger kola hokejovej extraligy medzi Nitrou a Košicami sľuboval kvalitné stretnutie. Domáci viedli už trojgólovým náskokom, no Nitra ešte všetko poriadne zamotala.

Ilustračný obrázok k článku Šláger kola pre domácich: Nitra podľahla hokejistom Košíc!
Zdroj: Webnoviny.sk

Úvodné minúty boli z oboch strán opatrné, lepší štart do stretnutia mali Košičania. V 8. min milimetrová prihrávka Sojčíka našla nekrytého Marcinka, ktorý otvoril účet zápasu. Presne o 60 s to bolo už 2:0 po tom, ako brankár Kristan neudržal strelu Štrbáka od modrej a Hrnka bez problémov doklepol. Nitra strelila kontaktný gól v 14. min, počas presilovky zakončil Ordzovenský. Z dobrej pozície potom mieril Štrbák nad bránku. Aj „oceliari“ ťažili z početnej výhody, keď v 17. min Jenčík dorazil Kolbovu strelu – 3:1.

Nitra sa prebúdza

V 24. min sa ujala Hinďošova strela z uhla, po ktorej vystriedal Kristana v bránke hostí Zima. V 25. min unikol Macejkovi Segľa a znížil na rozdiel dvoch gólov z pohľadu hostí (2:4). V polovici stretnutia mal Sojčík nepresnú koncovku. V presilovke to márne skúšal Jenčík a v početnej výhode sa nepresadil ani Bartoš.

Po dráme domáce víťazstvo

Nitra v tretej tretine zvýšila úsilie, v 51. min Ručkayovu strelu ešte Hylák vyrazil, ale o minútu neskôr inkasoval. Macejko nedovolene zastavil Lukáša Nováka, ktorý pri trestnom strieľaní našiel medzeru medzi Hylákovými betónmi. V poslednej minúte sa hostia v hre bez brankára napokon márne pokúšali o vyrovnanie, predĺženie si nevynútili.

Anton Tomko (tréner Košíc): „Od začiatku sme mali prevahu, prvá aj druhá tretina bola v našej réžií. Za stavu 4:1 sme mali množstvo šancí, mali sme Nitru doraziť. Namiesto toho sme urobili chybu v útočnom pásme a súperovi dovolili znížiť na 2:4. V tretej tretine sme chceli hrať aktívne, znova prišla nepochopiteľná chyba na modrej čiare, následne trestné strieľanie. Bola z toho dráma a sme radi, že sme zvíťazili, čo bol náš cieľ.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Na to, aby sme v Košiciach uhrali dobrý výsledok, je potrebné 60 alebo 65 minút hrať naplno. Naši hráči sa však do tohto zápasu dostali až za stavu 1:4, a to už bolo na úspech málo.“