Marek Pindeš Futbal

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 2:1

Corgoň liga 22. kolo

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 2:1 (0:0)

Góly: 53. a 77. Halenár (druhý z pok. kopu) – 80. Kolmokov, ŽK: 79. Dosoudil – 14. Kaspřák, rozhodovali: Šipoš – E. Weiss, Košecký, 2381 divákov Diskusia k článku (1×) | Verzia pre tlač | Poslať emailom

Slovan: Putnocký – Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Breznaník (61. Had) – M. Kuzma (71. Štepanovský), Guédé, Grendel, Obžera – Halenár (87. Masaryk), Sylvestr Nitra: Chudý – Kaspřák, Martin Tóth (71. Ľ. Kolár), Kolmokov, Burák – Leško, Kóňa, Šimončič (84. Bališ) – Šimonek (74. R. Valenta), Rák – I. Hodúr

Hneď v 2. min sa pokúsil hosťujúceho brankára ohroziť Dosoudil, ale jeho pokus mieril vysoko nad. Potom sa na Pasienkoch dlho nič zaujímavé nedialo, až v 16. min hlavičkoval po rohovom kope hosťujúci Kolmokov, no jeho pokus bez problémov zneškodnil brankár Slovana Putnocký. V 25. min mieril z uhla Halenár len do bočnej siete. Po polhodine hry zastavil rýchly protiútok Nitry Obžera, následkom čoho sa hostia v črtajúcom sa prečíslení nedostali do zakončenia. O tri minúty neskôr sa ku Guédého centru z pravej strany dostal Obžera, no jeho technický pokus o lob končekmi prstov zastavil nitriansky brankár Chudý. Aktívny Obžera skúšal šťastie aj v 41. min, keď sa pomedzi troch hosťujúcich hráčov dostal až na hranicu malého vápna, kde jeho pokus o zakončenie včasným vybehnutím zmaril gólman Chudý.

Skóre duelu otvoril v 53. min domáci kanonier Halenár, ktorý zakončil peknú kombinačnú akciu Sylvestra s Breznaníkom – 1:0. O štyri minúty neskôr skúšal šťastie strelou z hranice pokutového územia opäť aktívny Halenár, jeho pokus však skončil nad bránkou. Po hodine hry pekne vystrelil Grendel, ale Chudý bol na svojom mieste. V 66. min nevyužil skvelú príležitosť hosťujúci Kolmokov, ktorý opustený v strede pokutového územia netrafil loptu letiacu z rohového kopu. Hneď o minútu neskôr na druhej strane nebezpečne hlavičkoval nový muž na ihrisku Marián Had. V 76. min zastavil Obžerov prienik faulom v šestnástke Kaspřák a následný pokutový kop premenil Halenár, ktorý sa s jedenástimi gólmi dostal na čelo tabuľky kanonierov Corgoň ligy 2009/2010. V 80. min znížil na 1:2 z pohľadu hostí hlavičkou Kolmokov. Do konca zápasu sa už nič podstatné nestalo a „belasí“ si zásluhou triumfu 2:1 pripísali do tabuľky cenné tri body.

Ivan Galád (tréner Nitry): „Súperovi gratulujem k víťazstvu. My pokračujeme v tom, čo sme si predsavzali, dávame príležitosť mladým hráčom a dorastencom. Tí sa prezentovali dobrým výkonom najmä v druhom polčase. V závere zápasu sme sa snažili otočiť nepriaznivý vývoj zápasu. Škoda, že sa nám to nepodarilo.“ Štefan Horný (tréner Slovana): „Vedeli sme, že Nitra dostala v tejto sezóne málo gólov. Jej hráči sa v druhom polčase prezentovali slušným výkonom. Po bezgólovom prvom polčase sme do druhého dejstva nastupovali s tým, že chceme streliť gól. Som rád, že sa nám to podarilo a získali sme cenné tri body.“