Šesťbodový víkend Nitry: Rytieri si poradili aj s Vrútkami!

Nitra aj v druhom zápase víkendového dvojkola potvrdila svoju formu. Cenné body si priviezla z Vrútok.

Ilustračný obrázok k článku Šesťbodový víkend Nitry: Rytieri si poradili aj s Vrútkami!

Nitrianski hokejbalisti počas jarnej časti najvyššej súťaže ešte nenašli premožiteľa. Po sobotnom víťazstve cestovali v nedeľu 30. marca na ihrisko do Vrútok. Už v druhej minúte sa domáci dostali do vedenia a pokračovali v tlaku. Do konca prvého dejstva sa Vrútky presadili ešte raz a boli na koni (2:0).

Nitra otáčala

V 27. minúte zápasu prišla presilová hra pre Rytierov, ktorú premenil Chovan a dostal Nitru do zápasu. Pekná akcia stála aj při vyrovnávajúcom góle ktorý mal na hokejke Hrivnák (2:2). Nitra sa dostávala do tempa a všetko nasvedčovalo ďalšiemu gólu. Ten však do konca prostrednej časti neprišiel.

Hostia úspešní

Zápas pokračoval vo vysokom tempe a až do samého záveru bolo všetko otvorené. Nitra sa prvýkrát tešila z vedenia v 43. minúte, keď sa presadil Martiška. Vrútky sa tesne pred koncom pokúšali o hru bez brankára. Do prázdnej brány však presne zamieril Ladiver a bolo dobojované.

HBK Kometa Vrútky – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)