Rastislav Búgel Rôzne

Šachový talent. Dve striebra pre Beláka

Cez víkend pokračovala mládežnícka GPX ďalšími dvoma turnajmi v šachu. V Trakoviciach v sobotu súťažilo 118 mladých šachistov v dvoch kategóriach.

V Trakoviciach v sobotu súťažilo 118 mladých šachistov v dvoch kategóriach. V „A“ kategórii, ktorá sa započítava do celoslovenskej GPX nás reprezentovali 7 mladíci. Svoju dobrú výkonnosť potvrdil Andrej Belák striebornou medailou. Matej Bátora skončil na 11 mieste. 18 miesto patrilo Martinovi Kunoví, Jakub Poljovka skončil na 24 mieste Šimon Kolník bol na 32 mieste. Jakubovi Miškolcimu patrilo 54 miesto a 54 skončil Patrik Miškov. V „ B „ kategórii skončil Kristian Chrenko na 22 mieste.

V nedeľu pokračovala GPX turnajom v Pribete. V 43 člennom poli súťažiacich sme mali 4– členné zastúpenie. Po striebornej medaile zo soboty Andrej Belák zopakoval rovnaké poradie a skončil so striebornou medailou. Martin Kuna skončil na 6 mieste. Matejovi Bátorovi patrila 9 priečka a na 33 mieste skončil Peter Križan.

**Autor: **František Zelovič