Monika Földešiová Iné športy

Rytieri zaslúžene do finále

Rytieri cestovali do Bratislavy s úmyslom rozhodnúť o sérii a vybojovať si tak postup do finále.

LG TPS Bratislava – HBK Nitrianski Rytieri 2:3 (0:1, 2:0, 0:2) -stav série 0:3 Góly: Kanich, Tóth – Ďurický, Slovák, Hrivnák.

Ich predpokladaný scenár sa začal napĺňať hneď v úvodnej tretine, keď Ďurický gólom do šatne otváral skóre stretnutia. V druhej časti však dvoma gólmi domáci otočili vývoj stretnutia a snažili sa vynútiť štvrtý semifinálový zápas. V poslednej časti videli diváci bojovný hokejbal, v ktorom záver patril Rytierom. V 34.minúte Slovák vyrovnával a v záverečnej minúte Hrivnák rozhodol o víťazstve Nitry v Bratislave 2:3. Rytierom stačilo na vyradenie majstra iba tri zápasy a vo finále nastúpia proti Reebok Ružinov Bratislava.

Richard Mráz (Tréner Nitry): „Musím pochváliť chalanov a vyjadriť potešenie, že sme premenili hneď prvý mečbal a splnili sme tak zámer, s ktorým sme cestovali do Bratislavy. Musím tiež pochváliť brankára Stana Petríka, ktorý opäť potvrdil, že je oporou v tíme."