Marek Pindeš Iné športy

Rytieri v sobotu víťazne, v nedeľu prehra po nájazdoch

Hokejbal extraliga 9. a 10. kolo.

**HBK Nitrianski Rytieri – TJ Olympionik P. Bystrica 7:1(4:0, 1:1, 2:0). ** **Góly: **8. Ďurický (Mach), 9. Ecker (Kašša), 10. Ecker (Kašša), 12. Thron (Ďurický), 24. Ecker, 32. Slovák (Kašša), 42. Kašša (Ecker) – 28. Škrabko (Koleno)

Rytieri: Haviar, Gažík – Titka, Maxin, P. Kašša, Hraško, Káčer, Martiška, Javorčík, Ivančík – Ecker, Baláška, R. Kašša, Slovák, Thron, Cajchan, Révay, Kučerka, Beniač, Mach, Mráz, Ďurický.

V 9. kole hokejbalovej extraligy hostili Nitrienski Rytieri na domácej pôde Považskú Bystricu. Nitrania začali potvrdzovať rolu favorita hneď od úvodného vhadzovania. Skóre stretnutia otvoril v 8. minúte Ján Ďurický. Následne sa v priebehu dvoch minút dvakrát presadil Michal Ecker a zakrátko na to pridal štvrtý gól domácich Thron. V 5. minúte druhej tretiny zvyšoval aktívny Ecker už na 5:0 a s hosťami to vyzeralo na uterák. Dve minúty pred koncom druhej tretiny síce znížil Škrabko na 5:1, no to bolo zo strany hostí prakticky všetko. V tretej tretine sa v Nitrianskom drese presadil Slovák a Kašša, ktorý uzavrel skóre na konečných 7:1.

** Nitrianski Rytieri Nitra – HBC Žirafa Žilina 4:5 sn (1:2, 1:0, 2:2) ** **Góly: **13.Kašša R., 22. Ecker (Kašša R.), 35.Mach (Thron), 41.Balaška (Kašša R.) – 4.Kuna (Lacko), 15. Koštek (Miške), 44.Hartel (Lacko), 45. Lacko, rozhodujúci nájazd: Lajčiak

Po jednoznačnom sobotnom víťazstve nad Považskou Bystricou v pomere 7:1 hostili Nitrania v 10. kole hokejbalistov HBC Žirafa Žilina. Ako prví sa gólovo presadili práve Žilinčania. Do vedenia ich poslal v 4. minúte Kuna. Nitra vyrovnala v 13. minúte gólom z hokejky Róberta Kaššu. Do prvej prestávky išli však spokojnejší Žilinčania, ktorých poslal do jednogólového vedenia v 15. minúte Koštek. V druhej tretine Rytieri zlepšili pohyb i hru z čoho ťažil Michal Ecker. V 22. minúte po jeho góle svietil stav na ukazovateli skóre 2:2. V tretej perióde sa v domácom drese presadil v 35. minúte Mach a o šesť minút neskôr to tam padlo aj Antonovi Baláškovi. Nitrania však dvojgólové vedenie nedokázali udržať. V predposlednej minúte znižoval hosťujúci Hartel na 4:3 a šestnásť sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnal na 4:4 Lacko. O víťazovi tak museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Jediným úspešným zakončovateľom v nich bol Žilinčan Lajčiak, ktorý tak zabezpečil pre žlto-zelených zisk dvoch bodov.